GLORIE BOSKOOP

Boskoops gloria   S největší pravděpodobností jde o interspecifickou odrůdu. Tuto domněnku potvrzují údaje v "European Vitis Database".
   Glorie je silně vzrůstná, má velké listy, je dosti odolná vůči chorobám. Stačí běžné chemické ošetření. Plodnost je vysoká. Dozrává v polovině až druhé polovině září. Hrozen je větší, bobule střední, tmavě modré barvy. Kromě toho existuje ještě "bílá" mutace.. Chuťově není špatná - žádnou divočinu jsem nezaznamenal.
  Podle mých zkušeností jde o velmi zajímavou odrůdu, kterou bude třeba ještě dále testovat. Budu rád, když se ozve někdo další, kdo má s tímto kultivarem rovněž zkušenosti.

Pozn - z dopisu přítele zahrádkáře:
Jsem jen drobný zahrádkář... musím potvrdit vše, co o ní zmiňujete, i na fotografiích ji s naprostou jistotou poznávám. Mám ji devátým rokem (Praha-Suchdol) a řekl bych, že je ideální pro začátečníky, zvláště když uvažují spíše o stolní odrůdě (o víno jsem se nepokoušel, doposud jsme všechno s chutí snědli). Apropos - já bych chuť označil za excelentní, ale to může být jen osobní dojem.
Boskoops gloria
Boskoops gloria Boskoops gloria Boskoops gloria

Návrat  ZPĚT na výchozí stránku