DORNFELDER

Dorbfelder Evropská odrůda, vyšlechtěná v Německu, kde se také nejvíce rozšiřuje. Je částečně odolná vůči houbovým chorobám a proto postačí v   normálních letech průměrná chemická ochrana. Je to původně moštová odrůda, ale můžeme ji považovat za univerzální. Má dobrou odolnost vůči chladu. Víno vyrobené z hroznů této odrůdy se vyznačuje intenzivní červenou barvou  a krásnou ovocnou vůní a odborníci je hodnotí velmi dobře. Chuť hroznů při přímém konzumu je velmi dobrá, kořenitá, rozhodně není fádní.
   Hrozny jsou střední velikosti, kompaktní (pozor na Botrytis), bobule  střední velikosti, s tenkou slupkou a tmavě modrou barvou. Odrůda dozrává  v první polovině října, často i dříve a v příznivých letech dosahuje běžně  cukernatost kolem 20oNM, při tom má harmonické kyseliny. Pokud ji chceme použít k přímému konzumu, můžeme ji sklízet o něco dříve - již v druhé polovině září.

 

 Pozor!!!
Napsal mně přítel Matiašovic, že mu fotografie nějak "neladí" s touto odrůdou. Na uvedeném odkazu se může laskavý čtenář podívat na podrobný popis této zajímavé odrůdy

http://atlasrevy.wz.cz/dornfelder/dornfelder.html

Dorbfelder
Dorbfelder Dorbfelder Dorbfelder

Návrat  ZPĚT na výchozí stránku