KarMaKod

KarMaKod Synonyma:  VI-10-2-1, Кардинал Всероссийского НИИ , КарМаКод
Původ:  Název KarMaKod je zkratkou názvů rodičovských odrůd Kardinal ustojčivyj Magarača a Kodrjanka. Vyšlechtěn byl ve VNIIViV J.I.Potapenka, Rusko.
Listy: Pětilaločnaté, středně vykrajované
Růst: středně silný
Doba zrání:
velmi raná až raná (v Novočerkassku 110-120 dnů)
Hrozen a bobule: Hrozny jsou cylindricko konické, středně husté až husté, hmotností 300-800 g, bobule velké 27x19 mm,  o hmotnosti do 8g protáhle oválné, fialově červené barvy s pevnou dužninou. Chuť je velmi příjemná harmonická, při přezrání se objevuje slabý muškát. Degustační hodnocení vysoké, 8,2 bodu.
Odolnost k mrazu: střední až vysoká (-24°C)
Odolnost k chorobám: zvýšená odolnost jak k plísni révové, tak k padlí
Zvláštnosti:  Udává se, že u KarMaKodu může docházet k praskání bobulí při vlhkém počasí, ale i názor, že při pravidelné kapkové závlaze toto nebezpečí nehrozí. KarMaKod je jedna z odrůd, které konkurují Kodrjance. Až čas prokáže, jestli je v našich podmínkách lepší nebo horší, ale odolnost k chorobám by měla být lepší než u Kodrjanky a jeho chuť je podle popisu i ohlasů určitě výborná. Hrozny mohou dlouho viset na keřích.
Zdroje:  www.vine.com.ua, vinograd7.ru
Za svolení k použití fotografií děkuji autorům (Vladimír Charčenko, Anatolij Bačinskij, Sergej Sidorjaka, Jevgenij Sochaňov).
KarMaKod KarMaKod

Návrat  ZPĚT na výchozí stránku

Stránka byla připravena na základě podkladů od př. Ivo Kotrleho