RHEA

Rhea   Evropská, bezsemenná  odrůda, která byla vyšlechtěná v Bratislavě (Ing Pospíšilová) již v r. 1969, pod jménem Jupiter. Protože došlo ke kolisi se stejnojmennou odrůdou z USA, byla tato odrůda přejmenována - Rhea. Jde o křížení u nás málo známých odrůd: Ceaus roz x Chibrid bezsemen V6.
  Tato evropská odrůda není příliš náchylná k houbovým chorobám, většinou postačí standardní chemická ochrana. Odolnost vůči chladu je dobrá.
   Hrozny jsou velké, kónické, řidší. Bobule jsou velmi velké, chuťově vynikající, bezsemenné. V plné zralosti mají krásnou růžově-zelenou, později šarlatověčervenou barvu.
   Tato odrůda dozrává velmi pozdě. Je vhodná do teplých jižních oblastí Slovenska. V méně příznivých podmínkách hrozen nedozraje. Dokumentuji to - obr.1 je hrozen, který jsem fotografoval v mých podmínkách  ( střední Morava, cca 420 m nm ) začátkem října. Bohužel už nedozraje. Porovnejte prosím s obr.2, (stažený z internetu), kde je hrozen v plné zralosti.
   Vážení přátelé, zahrádkáři - pokud bu vás tato odrůda tak zaujala, že by jste ji chtěli vyzkoušet, pak v méně příznivých podmínkách máte jedinou možnost - skleník.

Pozn. Měním své doporučení. Odrůda se jeví jako velmi citlivá vůči houbovým chorobám
Rhea

Návrat  ZPĚT na výchozí stránku