RICHELIE

Richelie Synonyma: 50-21-73, Ришeлье, СК-73
Původ:  Kříženec Richelie byl vyšlechtěn v OV „Vinogradnaja elita“, Ukrajina, křížením Strašenskij x Kodrjanka. Jedná se o interspecifickou odrůdu.
Listy: velké, pětilaločnaté, středně vykrajované, tmavě zelené barvy.
Růst:  silný
Doba zrání: velmi raná, 115-120 dnů v podmínkách Novočerkasska, kde dozrává začátkem srpna,  SAT (suma aktivních teplot) potřebná od začátku rašení po plnou zralost 2500—2700 °С
Květ: hermafroditní
Hrozen a bobule: Hrozny velmi velké, hmotností 600-800 g, kónické, středně husté, méně často řídké. Velmi velké bobule o rozměrech 30-31 x 26-27 mm  jsou oválného tvaru, tmavě modré  barvy. Hmotnost bobulí je 8-11 g. Chuť je harmonická, při degustačním hodnocení v Novočerkassku získal 8,1 bodu.  Dužnina bobulí masito-šťavnatá, pevná slupka je srostlá s dužninou. „Hráškovatění“ se nevyskytuje.
Vyzrávání výhonů:  dobré
Plodnost dřeva: 60-75 %
Počet hroznů na výhon: 0,9-1,5
Zatížení, řez: zatížení 7-9 oček na m, 35-45 oček na keř, řez tažňů na 8-12 oček.
Odolnost k mrazu: střední (-22°C)
Odolnost k chorobám: Odolnost k plísni révové a k padlí révovému je zvýšená, díky rané době zrání nebývá napadána šedou hnilobou.
Množení: Řízky zakořeňují dobře. Afinita s podnožemi je dobrá.
Zvláštnosti: Vyžaduje mohutné tvary pěstování a velkou zásobu dřeva, což následně napomáhá k získání vysokých sklizní a velkých hroznů o vysoké tržní hodnotě. Je nutné regulovat zatížení keřů, Richelie je náchylný k přetížení.
Vosami jsou bobule napadány středně.
Zdroje: vine.com.ua
vpvine.narod.ru, ovve.fatal.ru
Richelie
Richelie

Návrat  ZPĚT na výchozí stránku

Stránka byla připravena na základě podkladů od př. Ivo Kotrleho